Routes fietstochten 14 mei voor open dag bekend!!

03-05/16


Op 14 mei 2016 worden er in het kader van de “Europa Kijkdagen” een aantal fietsroutes door de Euregio Rijn-Waal georganiseerd, waar u aan kunt deelnemen. Ook houdt de Euregio Rijn-Waal van 13.00 - 16.00 uur Open Huis.

 

Op 13 en 14 mei 2016 worden in Nederland voor de zesde keer de “Europa Kijkdagen” georganiseerd. In Nederland en Duitsland zijn er veel verschillende projecten die financieel ondersteund worden door Europese fondsen. Tijdens de “Europa Kijkdagen” openen een groot aantal projecten hun deuren om te laten zien wat zij precies doen en kunt u een uniek kijkje nemen bij een project in de buurt!

 

In de Euregio Rijn-Waal organiseert het INTERREG-programma Deutschland-Nederland drie fietsroutes door de prachtige natuur en de heuvelachtige landschappen van de omgeving, en laat u tegelijkertijd een aantal projecten zien die met Europese subsidies zijn ondersteund. De drie fietsroutes beginnen in Berg en Dal, 's-Heerenberg en in het Reichswald. Alle fietsroutes komen in de pauze samen bij de Euregio Rijn-Waal in Kleve, waar een projectenmarkt en een picknick voor u georganiseerd is. Aansluitend zal er een lezing worden gehouden over een actueel Europees onderwerp.

Neemt u dus in het pinksterweekend een sportief kijkje over de grens. Ook voor de niet-fietsers houdt de Euregio Rijn-Waal van 13.00 - 16.00 uur Open Huis!

 

Download hier de routebeschrijving en meld u aan via info@deutschland-nederland.eu voor een gratis consumptiebon voor de picknick!

Klik hier voor het programma bij de Euregio Rijn-Waal.

 

 


Gerelateerd/Ander nieuws

07-05/25

Bevrijdingsvuur bereikt Kleve

vuur van vrijheid verbindt Nederland en Duitsland

06-05/25

Een gesprek over vrijheid en vrede

Op 8 mei 2025 is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog in Europa ten einde kwam. In de maanden ervoor was op veel plekken heftig gevochten. Europa was ontwricht. Eindelijk was er vrede in Europa en vrijheid voor zijn inwoners. Maar wat is vrijheid eigenlijk? Hoe belangrijk is vrijheid voor mensen, voor landen en voor Europa? Dit hebben we gevraagd aan de voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, de vice-voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Alpen, Thomas Ahls, en aan onze secretaris, Andreas Kochs.

01-05/25

Secretariaat vandaag gesloten

In verband met de Duitse feestdag Dag van de Arbeid is het secretariaat van de Euregio Rijn-Waal vandaag gesloten.