Ontmoeting colleges Nijmegen en Duisburg

25-05/16


Op 24 mei jl. hebben de colleges van Nijmegen en Duisburg elkaar in Nijmegen ontmoet. Deze bijeenkomst was ten eerste bedoeld om het INTERREG IVA project ‘2+2+2=1’ officieel af te ronden. Daarnaast hebben de colleges de gelegenheid te baat genomen om samen een blik op de toekomst te werpen.

 

De focus lag hierbij op het nieuwe platform van de zes 100.000+steden in de Euregio Rijn-Waal. De thema’s die de ambtelijke kerngroep tot nu toe al heeft opgepakt zijn vluchtelingen, ontwikkelingen binnenstad en snelfietsroutes sluiten goed aan bij de wensen van de beide colleges en er wordt dan ook al met belangstelling uitgekeken naar de eerste resultaten / projectvoorstellen vanuit het platform.


Gerelateerd/Ander nieuws

07-05/25

Bevrijdingsvuur bereikt Kleve

vuur van vrijheid verbindt Nederland en Duitsland

06-05/25

Een gesprek over vrijheid en vrede

Op 8 mei 2025 is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog in Europa ten einde kwam. In de maanden ervoor was op veel plekken heftig gevochten. Europa was ontwricht. Eindelijk was er vrede in Europa en vrijheid voor zijn inwoners. Maar wat is vrijheid eigenlijk? Hoe belangrijk is vrijheid voor mensen, voor landen en voor Europa? Dit hebben we gevraagd aan de voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, de vice-voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Alpen, Thomas Ahls, en aan onze secretaris, Andreas Kochs.

01-05/25

Secretariaat vandaag gesloten

In verband met de Duitse feestdag Dag van de Arbeid is het secretariaat van de Euregio Rijn-Waal vandaag gesloten.